«Я б хотів наголосити, що План заходів повинен бути реалістичним і дієвим. Ми створюємо документ – дорожню карту. Він стане основою для системних змін у сфері захисту прав дітей. Вносимо туди конкретні пропозиції із орієнтуванням на потреби й особливості громад», – зауважив заступник начальника Полтавської ОВА Володимир Василенко.
Наприкінці листопада в Україні схвалили Стратегію забезпечення права кожної дитини на зростання в сімейному оточенні. Область має три місяці для розробки власного Регіонального плану. Про ключові напрями розповіла регіональний консультант у Полтавській області Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей Юлія Рой. Зокрема зупинилася на питаннях підтримки сімей з дітьми, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, створенні передумов для повернення евакуйованих дітей, трансформації інституційних закладів, розвитку соціальних послуг і вдосконалення роботи фахівців.
«Ми маємо попередньо узгоджений план дій з ПОВА. До Плану будемо пропонувати конкретні заходи, які впроваджуватимемо в громадах області», – говорить представниця БФ «СОС Дитячі містечка» Україна Катерина Профатилова.
Також учасники запропонували звернути особливу увагу на створення безпечного середовища для кожної дитини та розробку ефективних рішень для підтримки сімейних форм виховання, розвитку соціальних послуг тощо.
Підпишіться, щоб отримувати листи.