31 березня 2025, 12:01
«В області проживають понад 400 тисяч людей старшого віку, 108 тисяч людей з інвалідністю та 6,6 тисяч дітей з інвалідністю. Тому цей сервіс не втрачає своєї актуальності. Наразі «соціальне таксі» доступне в 36 громадах області. Для цього є 29 спецавтомобілів, обладнаних підйомними платформами для перевезення людей з інвалідністю, які пересуваються на кріслах колісних. Маємо забезпечити мобільність та інтеграцію в суспільство громадян, які потребують додаткової підтримки у пересуванні», – зазначив Володимир Когут.
Щоб отримати послугу "соцтаксі", необхідно звернутися із заявою та документами до виконкому територіальної громади за місцем проживання або центру надання соцпослуг/терцентру соцобслуговування ТГ. Послугою можуть скористатися люди з інвалідністю, одинокі непрацездатні особи, які самостійно не пересуваються або пересуваються за допомогою допоміжних засобів реабілітації.
«Цією послугою користуюся вже п’ятий рік. Після втрати зору на кріслі колісному практично неможливо самостійно доїхати до Полтави на процедуру гемодіалізу. Винаймати транспорт для поїздки на 40 кілометрів в один бік недешево й не кожне таксі може перевозити людину з інвалідністю. Водій «соціального таксі» під’їжджає до самого будинку, забирає після проведення процедури біля лікарні, допомагає придбати в аптеці ліки за потреби. На процедури я маю їздити тричі на тиждень», – розповів житель села Базилівщина Машівської громади Віталій Чередник.
Підпишіться, щоб отримувати листи.