Щодня о 9:00 Україна вшановує пам'ять загиблих унаслідок збройної агресії рф. Військових і цивільних. Рідних і незнайомих. І кожна громада може зробити свій внесок у цей ритуал подяки, пошани та пам’яті. Як саме? Ось покрокова інструкція.
Перший крок – зібрати та поговорити з фахівцями структурних підрозділів вашої громади, відповідальними за:
- цивільний захист;
- співпрацю з медіа та зв’язків з громадськістю;
- ІТ-технології;
- адміністративні послуги;
- кадрову політику.
Це необхідно, щоб спланувати, хто і за що буде відповідальний.
Найважливіший крок – офіційне рішення місцевої ради
Потрібно зібратися на засідання місцевої ради, де має бути ухвалено колегіальне рішення про впровадження Хвилини мовчання. У ньому важливо прописати основні кроки та відповідальних осіб.
Що звучить під час хвилини мовчання
У громадах можна використовувати ось такий варіант тексту оголошення, створений разом з Українським інститутом національної пам’яті.
«Увага, щодня о 9-й годині ранку в Україні оголошується Загальнонаціональна хвилина мовчання. Просимо Вас зупинитися, відкласти справи і подумки згадати дорогих Вам людей – цивільних і військових – які загинули під час війни росії проти України. Хвилина мовчання – це прояв поваги та вдячності. Вшануймо наших співгромадян, будьмо гідними наших захисників і захисниць!»
Якщо у вашому населеному пункті чи громаді є гучномовці або загальні системи оповіщення, ви можете обирати, що саме будете використовувати під час оголошення Хвилини мовчання.
Якщо плануєте сповіщати про хвилину Мовчання через загальну систему оповіщення – цим має займатись відповідний структурний підрозділ, наприклад з питань цивільного захисту.
У одному з наступних дописів ми розповімо, як організувати Хвилину мовчання у транспорті та про комунікацію з перевізниками.