В офіційному медіацентрі Полтавщини відбувся брифінг заступника начальника Полтавської ОВА Антона Чубенка та проректора з науково-педагогічної роботи Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Ярослави Юрків щодо можливості безкоштовного вступу до українських закладів вищої освіти вступників з тимчасово окупованих територій.
«Держава потурбувалася про вступників, які проживають на тимчасово окупованих територіях та в населених пунктах, віднесених до територій ведення активних бойових дій. Вони можуть розраховувати на особливі умови прийому в заклади вищої, фахової передвищої та професійної освіти з можливістю вступати в межах встановленої квоти-2, відповідно до Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2025 році та Наказу МОН №271, – розповів Антон Чубенко. – Полтавські навчальні заклади готові приймати цих випускників, бо вони мають гарні умови для навчання та проживання».
Квота-2 передбачає вступ на бюджет за окремою процедурою, спрощене підтвердження документів, підтримку на всіх етапах. Подати документи та пройти вступ можна особисто або дистанційно.
«Для цього необхідно обрати університет або коледж, де здобувач хоче навчатись. Звернутись до Освітнього центру «Крим-Україна» чи «Донбас-Україна», який працює при цьому закладі, – розповіла Ярослава Юрків.
У Полтавській області такі центри є у 8 закладах вищою та фахової передвищої освіти: Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка; Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського; Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»; відокремлений структурний підрозділ «Миргородський фаховий коледж імені Миколи Гоголя Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», відокремлений структурний підрозділ «Полтавський фаховий коледж нафти і газу Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»; Полтавський державний медичний університет; Полтавський державний аграрний університет; Луганський національний університет імені Тараса Шевченка.
Центри працюють з 1 червня по 30 вересня. Звертатись можуть усі з ТОТ Криму та Севастополя, а також частин Луганської, Донецької, Харківської, Запорізької, Херсонської і Миколаївської областей, де тривають бойові дії
Що складати – залежить від того, чи є український документ про повну загальну середню освіту. Якщо немає українського атестата:
Якщо український атестат є:
Якщо абітурієнт обирає творчий напрям (дизайн, мистецтво тощо), до співбесіди додається творчий конкурс.
Якщо здобувач не може приїхати – іспити або творчий конкурс можна скласти дистанційно, з відеофіксацією.
Для вступу до коледжу або технікуму буде лише одне вступне випробування: тест, співбесіда або конкурс здібностей.
Щоб вступити через Освітній центр необхідно:
Якщо є довідка про річне оцінювання та ДПА, можна вступати без сертифікатів ЗНО чи НМТ.
Через Освітній центр можна подати до 5 заяв до одного університету або коледжу.
Терміни подання заяв
Для вступу до університетів:
І етап — бюджет: з 19 липня до 1 серпня (до 18:00).
II етап — контракт з можливістю переведення на бюджет: з 19 липня до 23 вересня.
З 3 липня стартує реєстрація на співбесіди та творчі конкурси.
Для вступу до коледжів та технікумів:
I етап — бюджет: з 1 липня до 23 липня (до 18:00).
II етап — контракт з можливістю переведення на бюджет: З 24 липня до 30 вересня.
Якщо ще немає українського атестата або свідоцтва про освіту – необхідно звернутись в Освітній центр уже з 1 червня, щоб встигнути пройти всі формальності.
Після того, як здобувача рекомендують до зарахування – треба подати оригінали документів.
Наразі в Полтавській області навчаються 85 здобувачів освіти у закладах вищої освіти та 6 у закладах фахової передвищої освіти, які проживають у населених пунктах на лінії зіткнення.
Детальна інформація про можливість безпечно виїхати з ТОТ, умови вступу до закладів вищої освіти в Україні та контакти для звʼязку зібрана за посиланням: https://linktr.ee/vstup_tot.
Україна Чекає
Брифінг (14)
Підпишіться, щоб отримувати листи.