22 липня 2025, 09:22
Упродовж останніх років Державний архів Полтавської області успішно впроваджує у своїй роботі такі пріоритетні напрямки: доступність користувачів до архівних фондів, сучасні цифрові технології, цифровізацію архівних процесів, що надає можливість доступу користувачів до архівних інформаційних ресурсів у режимі 24/7 через різні онлайн-платформи.
Ефективне використання документної інформації реалізується у державному архіві передовсім через систему довідкового апарату до документів (архівні описи). Саме описи забезпечують повну інформацію про склад і зміст документів кожного із 6947 архівних фондів, що зберігаються в архівній установі. З метою доступності для користувачів описи в оцифрованому форматі поетапно оприлюднюються на офіційному веб-сайті державного архіву. Наразі в онлайн доступі є 5230 описів фондів давніх та нових актів.
Переглянути оцифровані описи можна на веб-сайті Державного архіву Полтавської області в рубриці “Архівні ресурси (електронні)” за посиланням: https://poltava.archives.gov.ua/.../otsyfrovani-arkhivni...
Відповідно до Договору з корпорацією “FamilySearch” оцифровано та виставлено на їх платформі 310 944 справи із фондів Державного архіву Полтавської області. Посилання на сайт корпорації “FamilySearch” можна знайти на офіційному сайті державного архіву.
З грудня 2023 року Державний архів Полтавської області представляє архівні документи споживачам, доєднавшись до онлайн-проекту “Єдине вікно доступу до цифрових ресурсів українських архівів” (“Міжархівний пошуковий портал”), створеного на платформі ARCHIUM. Станом на сьогодні на порталі в онлайн доступі у режимі 24/7 оприлюднено 7909 справ (825 525 файлів) із архівних фондів органів місцевої влади та органів самоврядування до 1941 року.
У переліку інших пріоритетних завдань – збір та систематизація джерел сучасної російсько-української війни. Попри те, що область знаходиться на відносній віддалі від території бойових дій, Полтавщина стала надійним тилом для сусідніх регіонів. Тож виявити, систематизувати і зберегти документальні свідчення про героїзм земляків як на фронті, так і в тилу – перший обов’язок полтавських архівістів. Очевидним є також внесок архівістів до відновлення історичної правди. В умовах ідеологічної “гібридної” війни архівісти комунікують з громадянами (студентською та шкільною молоддю) мовою документів, спростовуючи масові фейки історичного спрямування країни-агресора.
Підпишіться, щоб отримувати листи.