23 липня 2025, 13:13
Саме в цей час було збудовано фортифікаційні споруди городища. Знайдено кілька розвалів глиняних посудин, серед них як місцевий ліплений посуд, так і імпортний, зроблений на гончарному крузі.
Ці посудини збереглися до наших днів у дрібних фрагментах, отже надалі їх чекає реставрація, після чого відновлені артефакти можна буде побачити на виставках.
Особливий інтерес викликає набір кінської вузди, що складався з вудил та пари псаліїв. Це – головні елементи управління конем. Зазвичай такі набори знаходять у похованнях, тому дану знахідку, враховуючи її археологічних контекст, можна певною мірою вважати унікальною. Серія залізних черешкових наконечників стріл сарматського типу свідчить про зміни в військовій справі та появу нових мігрантів-кочовиків в українському лісостепу в останні століття до нашої ери.
Цікавою є також знахідка бронзової каблучки, яку можна побачити на фото. Насправді вона була зроблена з поламаного браслета, кінці якого мали закінчення у вигляді стилізованих зміїних голівок. Подібне вторинне використання предметів удавнину було цілком нормальним явищем.
На особливу увагу заслуговують предметиНового часу, а саме періоду 17-18 століть. За відсутності виражених культурних нашарувань на Котелевському городищі все ж трапляються окремі артефакти часів українського козацтва.
Цього року, зокрема, знайдено свинцеві кулі, взуттєві підковки, рибальський гачок досить великого розміру, а також монету солід, що була відкарбована в Ризі за часів правління шведської королеви Христини І.
Фото: Анастасія Зубрєва, Костянтин Пеляшенко
Photo 2025 07 23 11 14 32 (2)
Photo 2025 07 23 11 14 33 (2)
Photo 2025 07 23 11 14 33
Підпишіться, щоб отримувати листи.