23 липня 2025, 14:34
В офіційному медіацентрі Полтавщини відбувся брифінг заступника начальника Полтавської ОВА Антона Чубенка та Олександра Красовицького щодо випуску сучасної літератури на тему війни.
«На сьогоднішній день культура, книга й слово – це не просто жанр чи вид діяльності. Це зброя, яка в умілих руках, має робити величезний внесок у національну ідентичність, життєстійкість та перемогу народу, який бореться за життя, – розповів Антон Чубенко. – Сьогодні в Полтаві будуть представлені унікальні видання. Зокрема про незламність Харкова. Із перших хвилин повномасштабного вторгнення російської армії в Україну харків’яни згуртувались і мобілізували всі сили для оборони міста. Книга «Харків. 20 розмов про незламність» саме про людей, про виклики, що постали містянами, адміністрацією області та міста, правоохоронцями, рятувальниками, пожежниками, волонтерами. Герої видання –безпосередні учасники подій. В Україні є аналогічні проекти про інші міста. Адже справжні сучасні герої поруч, і вони мають бути відображені в літературі. Вона має доходити до кожного і чіпляти кожне серце».
Український письменник та видавець, засновник та генеральний директор видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький нині працює як письменник та упорядник книжок.
«35 років я видавець. І не думав, що стану автором. Саме повномасштабне вторгненя спонукало з перших днів писати. Це було психологічне рішення лікувати себе від стресу – я сам почав писати книжки. Перша моя книжка вийшла друком уже в квітні 2022 року. Це було перше в Україні видання про вторгнення, – розповів автор. – Сьогодні презентую інші мої роботи – «Післязавтра. Том 1. Роман про великі гроші» та «Післязавтра. Том 2. Роман про дуже великі гроші». У нових романах події розвиваються у 2025 році на тлі поступового розпаду російської влади після похорону путіна та звільнення мавзолею від тіла Леніна. Гостросюжетний роман про «гроші партії», крах срср та росії».
Крім того, Олександр Красовицький на брифінгу розповів про видання «Фоліо» за останній рік, автори яких, на жаль, загинули на війні. Твори цих людей мають бути збережені суспільством, бо вони створюють перемогу.
Вероніка Кожушко, збірка поезій «Час починати танго». Звичайна 18-річна харків’янка, яка загинула під час ракетного обстрілу міста.
Сергій Луговий, роман «Святослав. Іду на Ви!». Це військовий із Луганщини, який загинув під Вовчанськом.
Максим Ємець, збірка віршів «Наше ратне діло та роздуми про вічне». Загинув на Покровському напрямку у лютому 2025 року.
Антон Чубенко (34)
Час Починати Танго
Підпишіться, щоб отримувати листи.